Hakem Arabuluculuk

Hizmetlerimiz

Hakkınızı almanız için arayı bulmak üzere çalışıyoruz.

Aile hukukundan doğan uyuşmazlıkların başında boşanma ve mal rejimi davaları gelmektedir.

Eğitim hizmetlerimize ilişkin detaylı bilgiye, Merkezimizi arayarak ulaşabilirsiniz.

Fikri mülkiyet hukuku “ticaret hukuku” kapsamında değerlendirilen ve özellikle elektronik iletişim araçlarının gelişip yayılmasından sonra önemini artıran bir hukuk dalıdır.

Gayrimenkul uyuşmazlıkları, taşınmazın (arsa, dükkan, ev, daire, tarla vs.) mülkiyetine ve tapu durumuna ilişkin uyuşmazlıkların incelendiği uyuşmazlık türleridir.

Tahkim, taraflar arasındaki uyuşmazlıkların mahkemelerde değil; hakem adı verilen kişiler aracılığı çözümlenmesidir. Hakem kararı ile uyuşmazlık kesin olarak sonuca ulaştırılmış olur.

Intellectual property practice area legal advice is the application of abstract principles of law to the concrete facts of the client’s case.

Ticari uyuşmazlıklardaki arabuluculuğun önem ve mahiyetini izah etmeden önce “arabuluculuk” ve “ticari uyuşmazlık” kavramlarını genel olarak izah etmek yerinde olabilir.

Tüketici uyuşmazlıklarındaki arabuluculuk, 2020 yılının temmuz ayında yapılan yasa değişiklikleriyle beraber zorunlu hale getirilmiştir.

Bilgi Almak için Bizi Arayın
+90 212 965 50 60

Hakem Arabuluculuk olarak yaşadığınız hukuki uyuşmazlıklarda en büyük destekçiniz olmak için buradayız! Yenilikçi bakış açımız ve uzman arabulucularımız ile daima çözüm ortağınız olacağız.